Újabb pusztító pénzpiaci láncreakció rémét keltette fel a Deutsche Bank részvényeinek megrendülése, ám a visszatérő válságtól tartók inkább amiatt aggódhatnak, hogy a világgazdaság motorja akadozik, miközben szaporodnak a globalizáció politikai ellenfelei.
Az összeomlásával a 2008-as pénzügyi, majd gazdasági válsághoz vezető lavinát elindító Lehman Brothers villant be sokaknak, amikor a napokban azt látták, hogy a német pénzügyi szektor zászlóshajója, a Deutsche Bank részvényeitől pánikszerűen szabadulnak a befektetők. Mindenki azt találgatta, vajon az amerikai brókerházhoz hasonlóan sorsára hagyják-e a Deutsche Bankot, vagy ha nagy baj van, akkor mégis közbelép az ebbéli szándékát a múlt héten cáfoló berlini kormány, és segítségnek ott van még az Európai Központi Bank (EKB) is – olvasható a friss HVG-ben.
A kedélyek a hét elejére lecsillapodni látszottak, ám a piaci idegesség baljóslatú, mert azt mutatja: hiányzik a bizalom az iránt, hogy a világgazdaságnak sikerült kilábalnia a válságból. Elég egy apró jel, hogy kitörjön a pánik. De mi lehet ez a szikra, és milyen veszélyek leselkednek még a világgazdaságra? Miből táplálkozik, mért erősödik világszerte a populizmus? Válaszok a HVG cikkében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.