Az 1700 fős Tiszatenyőn épül az új baromfivágóhíd, amely a tervek szerint 2018-ra lesz kész és 15 embernek ad munkát.
A helyi önkormányzat 8-10 millió forinttal járul a zöldmező beruházás költségeihez a 200 milliós belügyminisztériumi támogatáson felül. A vágódhídtól azt várják, hogy legalább tizenöt új munkahelyet teremt majd.
Az építkezés még az idén megkezdődik, jelenleg a kiviteli tervek előkészítése, a tereprendezés zajlik és folyamatban van a közbeszerzés is a kivitelezésre. A 420 négyzetméteres vágóhíd a víziszárnyas kivételével minden baromfi vágására alkalmas lesz, kapacitása napi nyolc órában ezer darab állat.
2018-tól az önkormányzat üzemelteti majd az új vágóhidat, amely az elképzelések szerint teljes mértékben "saját lábon álló" cégként fog működni, szociális szövetkezet vagy önálló önkormányzati üzemág formájában.
Egy magyar vállalkozás már bejelentkezett a vágóhídra: a DÚC-BAU Kft. fürjet akar majd vágatni az üzemben. A szándéknyilatkozatot már aláírták, ezenfelül a cég egy 500 ezer törzsállományú fürjtelepet is létesítene a községben, hogy biztosítsa az alapanyagot. A cég teljes mértékben kínai piacra vágatja majd a fürjeket.
A közfoglalkoztatás keretében Tiszatenyőn jelenleg az önkormányzat saját telepén 80 tehenet tartanak és tejfeldolgozót üzemeltetnek. A baromfitelepen évente 40-50 ezer szárnyast, a sertéstelepen évente 800 sertést nevelnek. A községben jelenleg 120 közfoglalkoztatott dolgozik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.