A Pfizer nem engedi, hogy termékeit halálos ítéletek végrehajtásához használják.
A Pfizer megtiltotta, hogy termékeit alkalmazzák a halálra ítéleteknek beadott injekciókban - közölte honlapján az egyik legnagyobb amerikai gyógyszergyártó cég. Az ilyen Pfizer-termékek között szerepel például az erős fájdalomcsillapító szer, a propofol, amely Michael Jackson halálát okozta, és hat másik gyógyszer. "A Pfizer azért állít elő termékeket, hogy életeket mentsen vagy tegyen jobbá. Ezen értékekkel összhangban a vállalat határozottan ellenzi termékei felhasználását a halálos ítéletek végrehajtásában" - olvasható a közleményben. Világszerte eddig mintegy 25 - főként amerikai és európai - gyógyszergyártó hozott hasonló döntést.
A Pfizer bejelentésének csekély hatása lesz a halálos ítéletek végrehajtására, amely az elmúlt években lelassult azóta, hogy a gyógyszergyártó cégek megtiltották termékeik ilyen használatát. Ohio államban, ahol utoljára 2014 januárjában végeztek ki elítéltet, számtalanszor elhalasztottak kivégzést megfelelő szer hiányában. Mintegy két tucat elítélt vár a halálos ítélet végrehajtására, de az államban nincs megfelelő, engedélyezett szer hozzá.
Az Egyesült Államok egyik a világ 25 államának, ahol a halálos ítélte a legszigorúbb büntetés. 1976 óta 1436 elítéltet végeztek ki, a legtöbbet Texas államban (537), Oklahomában (112) és Virginiában (111). 1261 embert méreginjekcióval végeztek ki, 158-at villamosszékben, 11-et gázkamrában, hármat-hármat felakasztottak, illetve agyonlőttek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.