Gazdaság hvg.hu 2015. december. 01. 07:57

Volt államtitkár és csapata csapott le az utolsó Malév-gépre

230 millió forintért kelt el a 48 személyes, viharvert Bombardier, bár a Malév felszámolója nagyobb bevételre számított. A repülő új tulajdonosa a Sectum Air Services Kft., a cég vezetője pedig a KKM volt közigazgatási államtitkára, aki egyben annak a banknak a felügyelőbizottságában is tag, amely hitelt adott a repülő megvásárlásához. A tervek szerint a gépet bérbe adják, akár állami vezetők is igénybe vehetik.

Tíz éve nem szállt fel az a 48 személyes Bombardier CRJ-200-as utasszállító, amelyet 230 millió forintért vett meg egy magyar vállalkozás a Malév felszámolójától.

A Sectum Air Services Kft. terve, hogy üzleti céllal bérbe adja az utolsó Malév-gépet. A vállalkozás vezetője Kohut Balázs, Szijjártó Péter volt államtitkára, aki emellett a projektet hitelező bank felügyelőbizottságának is tagja – értesült a keddi Népszabadság. Kohut tavasszal távozott a külügyi és külgazdasági tárcától.

A győri székhelyű cég már teljes egészében kifizette a HA-LNA lajstromjelű gép vételárát. Igaz, a felszámoló kicsit nagyobb összeget remélt, olyan egymilliárd forint körülit, de az árverés sokadik fordulóján a reménybeli összeg töredékéért kelt el a gép.

Wikimedia

A jobb napokat látott, 2002-ben gyártott gép nemcsak hogy tíz éve nem repült, de az utóbbi években jelentősen el is hanyagolták. Jelenleg a ferihegyi hajtóművező mellett tárolják.

Boris Mihály, a gépet megvásároló cég pénzügyi befektetőinek képviselője azt mondta, a gépet 20-30 fős, komfortos utastérrel ellátott repülővé alakítják a tervek szerint, amely így sportegyesületek, cégek szállítására is alkalmas lehet. Kérdésre válaszolva nem zárta ki azt sem, hogy állami delegációk utaztatására adják bérbe a gépet, de mint mondta, egyelőre folyik a repülő műszaki vizsgálata.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.