Még kezet mosni sem lehetett abban a két budapesti üzemben, ahol zöldséget pucoltak, daraboltak, hoztak konyhakész formába. Az alapanyag összekeveredett a szeméttel és a készáruval, 11 tonna zöldséget kellett megsemmisíteni.
Azonnali hatállyal felfüggesztette két zöldségtisztító üzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A szeptemberi ellenőrzések során számos élelmiszer-biztonsági, élelmiszer-higiéniai hiányosságot tártak fel a két budapesti gyárban.
A zöldségtisztító, -daraboló, konyhakész zöldségcsomagokat készítő üzemekben élelmiszer előállításhoz alkalmatlan körülmények között dolgozták fel az alapanyagokat. Azok eredetét nem tudták igazolni, és a gyártás során sem teljesültek a nyomon követhetőség alapjai. Az egyik üzemben ezen felül a dolgozók egészségügyi alkalmasságát sem dokumentálták.
Mindkét egység elhanyagolt, takarítatlan állapotban volt. A kézmosók nem voltak használhatóak. Az alapanyagot nem különítették el sem a készárutól, sem a gyártás során keletkezett hulladéktól. Összesen 39 tételt, több mint 11 tonna mennyiségű alapanyagot kellett megsemmisíteni.
A hiányosságok pótlásáig, illetve az egységek alapos takarításáig, fertőtlenítéséig a hivatal azonnali hatállyal felfüggesztette az üzemek működését. Mindkét cég több százezer forintos bírságra számíthat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.