Gazdaság MTI 2015. augusztus. 20. 15:55

Rábólintott az EB a Magyar Telekom és a MET Holding közös vállalkozására

Az Európai Bizottság a korábban a gázszállításban versenyelőnyt szerzett MET Holding és a Magyar Telekom közös vállalkozásának létrejöttét vizsgálta versenyjogi szempontból - a gáz- és villanyellátás kiskereskedelmi piacára léphet be így az új cég.

Az Európai Bizottság a cégek összeolvadásáról szóló uniós rendelettel összhangban jóváhagyta a Magyar Telekom és a MET Holding közös vállalkozását - közölte csütörtökön Brüsszelben az uniós javaslattevő-végrehajtó intézmény, amelynek egyik feladata, hogy őrködjék az EU-jog tiszteletben tartásán.

A Magyar Telekom - olvasható a közleményben - távközlési szolgáltatásokat nyújt Magyarországon. Tulajdonosa 59 százalékban a Deutsche Telekom, a többi részvénnyel pedig a budapesti részvénytőzsdén kereskednek. A vállalat ezen túlmenően villanyáramot és földgázt juttat végfelhasználóknak.

A MET Csoport, amely a MET Holding tulajdonában áll, egyebek közt földgáz, villanyáram és olaj európai adásvételével foglalkozik.

A közös vállalkozás a gáz- és villanyáram-ellátás kiskereskedelmi területén tevékenykedik majd Magyarországon.

Az Európai Bizottság megállapította, hogy a tervezett ügylet nem vált ki versenyügyi aggályokat, mert a közös vállalkozás erős versenyhelyzettel - részben az ottani energiapiacon jelenleg is aktív, részben a közeli jövőben várhatóan piacra lépő cégekkel - néz majd szembe Magyarországon. Ezen túlmenően az ügylet csak csekély mértékben növeli a Magyar Telekom piaci részarányát. A közös vállalkozás létesítésének ügyletét az úgynevezett szokványos összeolvadási felülvizsgálati eljárás keretében vizsgálták - közölte a brüsszeli testület.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.