Wáberer György megvenné az egykori SZOT-szálló évtizedet óta üresen tátongó épülettorzóját, és milliárdokért fejlesztené luxusingatlanná - írja a Napi.hu.
A Napi.hu értesülése szerint Wáberer György szállítmányozási nagyvállalkozó készül megvenni a Rózsadombon 1971-ben épült egykori SZOT-szállót, amelynek a rendszerváltás idején elkezdett felújítása annak idején félbe maradt, és a szálló azóta üresen tátong a Komjádi uszoda fölötti hegyoldalban.
A gazdasági portál szerint tízmilliárdos befektetéssel tüntetné el Wáberer az épületmaradványt: a lap úgy tudja, hogy a vállalkozó meg tudott egyezni a tulajdonos CIB Bankkal, amely ugyan több mint 6 milliárd forintban határozta meg az épület értékét, az üzletet ennél alacsonyabb értéken köttetne meg.
A sikeres tranzakcióhoz ugyanis még szükség lenne a II. kerületi önkormányzat elvi hozzájárulására vagy döntésére is, írja a Napi.hu, ám mivel a mindössze 240 centiméteres belmagasságú szinteket reménytelen luxuslakássá alakítani, ezért ezeket vissza kell bontani, és utána négy korszerű épület kerülhetne az értékes telekre, amelyet a lap szerint Zoboki Gábor tervezne.
Wáberer György a lapnak megerősítette vásárlási szándékát, azt mondta, hogy a 9-10 milliárdos fejlesztést saját ingatlanos cégével hajtaná végre.
Érdekesség, hogy az ingatlan fölött lakik Láng Zsolt II. kerületi polgármester, a Napi.hu szerint az új, magasabb épület az ő villájának a panorámáját is veszélyeztetné. Láng egyébként azt közölte a Napival, hogy nem tudnak arról, hogy a tulajdonos kikkel tárgyal, de "az értékesítés és a későbbi fejlesztés az önkormányzat részvételét nem igényli". Viszont szerintük a környező úthálózat már így is túlterhelt.
A CIB Csoport hírünk megjelenése után közölte, több érdeklődővel tárgyal a rózsadombi volt SZOT üdülő kapcsán, de egyik féllel sem kötött még semmilyen megállapodást. A cél, hogy hosszú távon működő, a leendő vevő, a II. kerület, Budapest egésze és a bankcsoport szempontjából egyaránt kedvező megoldás szülessen.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.