2015. június. 26. 06:10 MTI Utolsó frissítés: 2015. június. 26. 08:27 Gazdaság

A bankok is készülnek az új szocpolra

Három bank már a jövő héttől számol a családi otthonteremtési kedvezménnyel.

Készülnek a bankok a jövő héten induló családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) programjára írja pénteki számában a Világgazdaság, amelynek cikke szerint hiába számítják be önerőként a kedvezményt, lehet, hogy kérnek még további saját finanszírozást a hitelfelvevőktől a bankok. Hivatalosan három bank, a K&H, az OTP és az FHB jelezte, hogy a jövő héttől nyújtják, az OTP már a médiában is reklámozza a lehetőséget.

A Világgazdaság több hitelintézetet megkérdezve azt írta: az UniCreditnél be fog számítani a támogatás az önerőbe, és korábban az MKB, a CIB és az FHB is azt nyilatkozta, hogy saját erőként kalkulál az új szocpollal. Az OTP bár hivatalosan még nem foglalt állást partnereit arról tájékoztatta: valószínűleg el fogják fogadni júliustól önerőként a CSOK-ot. A Budapest Bank azonban a CSOK-on túl legalább 20 százaléknyi önerőt kért.

Vannak még bizonytalanságok abban is, milyen nyomtatványok kellenek majd az igényléshez írja a lap, amely szerint szinte biztosan igazolni kell majd például a kiszemelt ingatlan energetikai osztályát, ami használt családi házak esetében általában B, C vagy D kategóriát jelent. A C-nél alacsonyabb besorolású házaknál, lakásoknál pedig olyan igazolás is kell, hogy az ingatlan állapota nem életveszélyes írja a Világgazdaság.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 10. 15:00

„Nem az az érdekes, hogyan ülsz, hanem hogy tíz-húsz percenként mozdulj meg” – minden, amit megtehetünk a gerincünk egészségéért

204 ország között Magyarország jár az élen a derékproblémák terén. Hogyan jutottunk idáig? Milyen képességeinket veszítjük el a kevés mozgás következtében, és miként befolyásolja a mentális állapotunk a mozgásszervi problémáinkat? Mi az az exercise snack, és miért kellene úgy, mint egy falat kenyér? Miért tévedés, hogy az úszás a gerincbetegek Szent Grálja, és hogyan kellene jól mozognunk? Ádám Judit gyógytornásztól és Almásy Csilla gyógytornász-fizioterapeutától szinte mindent megtudtunk a gerinc egészségmegőrzéséről, amit csak lehet.