Gazdaság hvg.hu/MTI 2015. június. 11. 17:33

Megszakította a tárgyalásokat a görögökkel az IMF

A tárgyalások nem jártak eredménnyel, így a Nemzetközi Valutaalap (IMF) csütörtökön bejelentette: megszakítják a tárgyalásokat Görögországgal. A labda most a görög térfélen pattog.

Megszakította a tárgyalásokat a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Görögországgal, mert az adósságválság rendezéséről folyó tárgyalások eddig nem jártak eredménnyel, nem közeledtek az álláspontok. 

Gerry Rice, az IMF szóvivője Brüsszelben a sajtóval közölte, hogy a küldöttség visszautazott Washingtonba, mert igen távolinak tűnik a megállapodás. "Jelentős nézeteltérések vannak köztünk a legtöbb kulcsfontosságú területet illetően, és nem közeledtek egymáshoz az álláspontok az utóbbi időben" - fogalmazott Rice. Ugyanakkor hozzátette, hogy az IMF "nem áll fel az asztaltól", továbbra is elkötelezett a görög adósságválság rendezése mellett. Hozzátette, hogy a "labda most a görög térfélen pattog".

Görögországnak meg kell állapodnia hitelezőivel - az Európai Bizottsággal, az EKB-val és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) - még azelőtt, hogy június végén lejár az a jelenleg érvényes mentőcsomag, amelyből a mediterrán ország teljesíti fizetési kötelezettségeit. 

Alekszisz Ciprasz görög kormányfő csütörtökön Brüsszelben tárgyal Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével.

A tárgyalások elakadtak, mert az athéni kormány nem hajlandó teljesíteni a nemzetközi hitelezőknek azt a követelését, hogy csökkentse a nyugdíjakat, és hajtson végre több népszerűtlen változtatást a munkaerő-piacon.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.