2015. május. 07. 21:59 MTI Utolsó frissítés: 2015. május. 07. 22:43 Gazdaság

"Potyautasoktól" tart a Quaestor-kifizetést kezelő Beva vezére

A Quaestor-kötvényesektől eddig több mint ezer kérelem érkezett - mondta a Befektető-védelmi Alap (Beva) ügyvezető igazgatója csütörtökön este az M1-en. Farkas Péter szerint fennáll a veszélye, hogy "potyautasok" is hozzájuthatnak a kifizetéshez.

Május 6. és június 5. között a Quaestor-kötvényesek nyújthatják be igényüket, az egyéb értékpapírok tulajdonosai egy másik eljárásban május 22-től terjeszthetik be kérelmüket - idézte fel Farkas Péter.

A kötvényesektől eltérően erre egy év áll rendelkezésükre, és 20 ezer euróig, azaz 6 millió forintig kártalanítja őket a Beva. A kötvény-tulajdonosokat törvény alapján 30 millió forintig kártalanítják.

A Beva ügyvezető igazgatója  beszámolt arról is, hogy több mint 1000 befektetőnek van 30 millió forint feletti követelése.

Felhívta a figyelmet arra, tőlük a Beva és Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja (QKKA) által nyújtott 30 millió forintos kifizetéssel a QKKA a teljes követelést megvásárolja. A másik megoldás számukra az lehet, hogy megpróbálják a felszámolási eljárásban érvényesíteni követelésüket, ha abban bíznak, hogy ott nagyobb lehet a megtérülés.

Farkas Péter szerint fennáll annak a veszélye, hogy potyautasok is hozzájuthatnak kifizetéshez.

A Quaestor holdingcégénél, a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-nél is vannak ügyfélkövetelések, a cég azonban nem volt jogosult értékpapír-számla vezetésére, jogszerűen nem állíthat ki igazolást, így szerinte ebben az esetben más módon kell az ügyfeleknek igazolniuk, hogy milyen követeléssel rendelkeznek a céggel szemben.

Hozzátette, e cég vezetője most börtönben van, semmilyen hatósági kontroll nincs a cég fölött, elvileg fennáll a lehetőség, hogy ott illegális dolgok történjenek, amit azonban a hiteles dokumentumok vizsgálatával valamilyen szinten korlátozni lehet.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.