A budai Fény utcai piacon az a sajátos helyzet állt elő, hogy bár megtehetnék, de alig élnek a vasárnapi nyitvatartással az árusok, a piac kinyitásának költségeibe viszont mindenkinek be kell szállnia – ha kinyit, ha nem.
A piaci lét jelentheti az egyik menekülési útvonalat a vasárnapi kényszerű zárva tartás elől, a piacok ugyanis a mind a vásárlók, mind az üzletek nagy részét halálra idegesítő szabályozás szerint vasárnap is nyitva tarthatnak. A piacok vasárnapi kinyitása amúgy a kereszténydemokraták kretén ötlete előtt nem volt jellemző, inkább szombaton piacoztak a budapestiek. Azóta azonban már két népszerű piac is nyitva tart a hét utolsó napján: az angyalföldi Lehel téri lépett elsőkét, majd nerégen a zuglói Bosnyák téri piac is áttért a vasárnapi nyitva tartásra.
Van azonban Budán is egy piac, amelyik nyitva tart(hatna) vasárnap is, sőt, ez a piac nem is a mostani agyament rendelkezések hatására terjesztette ki nyitva tartását, hanem megnyitása, 1998 óta kinyit(hatna) vasárnaponként is. Ez azonban valahogy nem vált szokássá, a vásárlók számára axiomatikus, hogy a hét utolsó napján nem lehet vásárolni a piacon. A társasházként működő Fény Utcai Piacon megnyitása óta (1998.) vasárnap is nyitva tart a vasárnapi nyitva tartás ugyanis fakultatív, minden kereskedelmi egység maga döntheti el, hogy kinyit vagy sem – tudtuk meg a piacot üzemeltető Fény Utcai Piac Beruházó, Szervező és Üzemeltető Kft.-től.
Azt, hogy hányan nyitnak ki, és hogy ők milyen árusok, szolgáltatók, az üzemeltető szerint "nem lehet egyértelműen meghatározni, mert ez minden héten más és más összetételt tükröz. A kereskedői szándék kapcsolódik évszakokhoz, időjárási viszonyokhoz, ünnepi alkalmakhoz." Árusoktól származó információink szerint annyira kevés vásárlval lehetne számolni vasárnap, hogy nem éri meg kinyitni ezen a napon. Jellemzően a piacon működő CBA, valamint a kintről i megközelíthető vendéglátó egységek működnek vasárnap, a klasszikus piaci árusok közül szinte senki sem tart nyitva.
Külön költségekbe pedig senkinek nem karülni, ha úgy döntene, mégis beáll a pult mögé vasárnap is, mert a piac üzemeltetési költségeit a tulajdonosok által összeállított társasházi Szervezeti és Működési Szabályzat előírásainak megfelelően kell megfizetni. Mivel a kereskedőik részére a nyitva tartási lehetőség fakultatív, így a vasárnapi nyitva tartás is egy bármely hétköznapi nap költségfelosztási körébe tartozik, tehát az általános költségfelosztási rendszer részét képezi. (SZMSZ), azaz a piac vasárnapi költségeit mindenki viseli függetlenül attól, hogy zárva tart, vagy kinyit. Arról nem skerült információt szerezni, hogy ez mekkora összeget takar akár fajlagosan, akár összesen, mert a vasárnapi nyitva tartás nem „extra”, hanem „standard” része a Fény Utcai Piac nyitva tartási rendjének, így annak költségeiről külön nyilvántartást nem vezetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.