Elemzők azt várják, hogy a brókerbotrány után a magyarok bankbetétekbe és állampapírokba fektetnek majd.
A nagyobb bankok és a Magyar Államkincstár nyerhet a legnagyobbat a brókerbotránnyal - írja a Portfolio.hu elemzői előrejelzésekre hivatkozva.
Az MNB pénzügyi számlái alapján tavaly a háztartások a vállalati részesedéseket nem számítva a legnagyobb összegeket belföldi betétben (26 százalék), befektetési jegyben (15 százalék), készpénzben (12 százalék) és állampapírban (9 százalék) parkoltatta a magyar lakosság.
Az elmúlt három évben a befektetési jegyek, a készpénz és az állampapír növekedett a leginkább, a befektetési jegyek körében a BAMOSZ adatai alapján a kötvényalapok, a vegyes alapok és az abszolút hozamú alapok jegyei taroltak, a csökkenő hozamkörnyezet azonban a pénzpiacok alapoknak is betett.
A lakossági bankbetétek csak 1,2 százalékkal csökkentek 2013 vége óta, a lekötött forintbetétek viszont 16 százalékkal. A lekötetlen forintbetétek aránya immár 37 százalék.
A brókercégeknél január-februrában 11 százalékkal csökkent az értékpapír-állomány, a bankoknál viszont 2,5 százalékkal nőtt. Bár megindult tehát a befektetések átáramlása a brókercégek felől a bankokhoz, a következő hónapok statisztikáiból fog csak kiderülni, ez mennyire lesz tartós trend.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.