Brüsszelnek nem az a problémája, hogy Magyarországon új blokkok épülnek, hanem az, hogy hogyan – mondta a miniszter.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányülést követő sajtótájékoztatón lényegében úgy fogalmazott, hogy Magyarországnak a paksi bővítés kapcsán nincs semmilyen vitás ügye Brüsszellel. „Ebben az ügyben nem folyik jelenleg semmilyen eljárás Magyarországgal szemben” – mondta, majd hozzátette, hogy a Brüsszelben tartott intenzív tárgyalások után az uniós szervek elfogadták a magyar érveket, Magyarország pedig elfogadta a brüsszeli álláspontot, ami egy új megállapodáshoz vezetett.
Márciusban a Financial Times cikkezett arról, hogy az Európai Bizottság blokkolja az új paksi blokkok orosz építését.
A kormányülésen napirendre került a nukleáris fűtőanyaggal kapcsolatos európai uniós döntés, vagyis az, hogy az Európai Atomügynökség hozzájárult Magyarország és Oroszország megállapodásához a nukleáris fűtőanyag szállításáról.
„Ma Magyarországon a legolcsóbb áramot a paksi atomerőmű állítja elő, ezért kötött Magyarország 2014 januárjában Oroszországgal atomenergetikai megállapodást” – mondta a miniszter. A kormány rövidesen dönt arról, hogy nemzetközi menedzserként kiket hív be Paks I. élére. Legalább három főt hívnak meg, hogy biztosítsák az átláthatóságot és a betekintést. Májusban döntés lesz arról is, hogy ki fogja vezetni a Paks II.-t, amelynek éléről Nagy Sándor vezérigazgató nemrég váratlanul távozott. Ebben a cégben is lehetőség lesz nemzetközi szakértők bevonására.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.