Gazprom gáz: "Magyarország jelezte, kész rendelkezésre bocsátani a szükséges tározókapacitást"
Az orosz gázipari óriás "vizsgálja a lehetőségét", hogy nálunk tartson nagy mennyiségű orosz földgázt az egész régió számára. Az okosz kormánylapban meglebegtetett lehetőség egészen pontosan annyit jelent, hogy vagy itt tárolnák, vagy nem, illetve hogy addig még a téma el sem jutott, hogy az nekünk jó volna-e, vagy sem.
A Rosszijszkaja Gazeta, orosz kormányzati újság kedden azt írta, hogy a Gazprom esetleg mayar földgáztározókba spájzolhanta be, és ez is egy jó lap lehetne az oroszok kezében a "gázkártya" minél jobb kijátszhatóságában. A lap szakértők véleményét kérte Oroszország esélyeiről.
Mint ismeretes, Alekszej Miller, a Gazprom vezérigazgatója legutóbb is azt erősítette meg, hogy a Moszkva és Ankara közötti megállapodás alapján épülő Török Áramlatnak nevezett gázvezeték lesz az egyetlen útvonal a 63 milliárd köbméter orosz földgáz továbbítására. A cikkíró ugyanakkor hozzátette: "másrészt Magyarország nemrég jelezte, érdekelt abban, hogy Oroszország több gázt juttasson el a közép-európai földalatti gáztározókba és kész rendelkezésre bocsátani a szükséges tározókapacitást. Eközben a Déli Áramlat építése már csak a bolgár kormány elsődleges tervei között szerepel".
Szergej Kuprijanov az orosz állami energetikai cég szóvivője az újságnak nyilatkozva a magyarországi spájzolásról szólva megjegyezte, hogy bár "nem nagy befektetési projektről van szó, ez egy jó együttműködés és ebben az irányban fogunk dolgozni tovább".
Szergej Csizsov, az Orosz Gázszövetség elnöke a Rosszijszkaja Gazetának nyilatkozva nagyon értékesnek nevezte a magyar ajánlatot az orosz földgáz tárolására, de azt tisztán geopolitikai kérdésnek tartja. Hozzátette, ha azonban létrejön a megállapodás, akkor Magyarország Oroszország regionális (közép-európai) szövetségese lesz, a magyarországi tározók pedig előnyt jelentenek majd Moszkva számára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.