Gazdaság hvg.hu 2014. október. 30. 08:33

Figyelő: 5-600 forint lesz és két év múlva jön dugódíj

Két év múlva már biztosan bevezetik a dugódíjat Budapesten, amely a budai körutak és a Hungária körút közötti területre vonatkozik majd – írja a Figyelő.

2016 áprilisában vagy júliusában startolhat a dugódíj Budapesten, az Országgyűlés a jövő tavasszal dönt az ügyben. A díj a Budai körút és a Hungária körgyűrű által határolt területre vonatkozik majd, mértéke nagyjából 2 BKV-jegy ára, 500-640 forint lesz – írja a Figyelő. A dugódíj bevezetése azért 2016-ra esik majd, mert Brüsszel 2017-ben ellenőrzi majd, hogy a 4-es metró támogatási szerződésében foglalt feltételek megvalósultak-e.

A lap a Főpolgármesteri Hivatalhoz közel álló szakértőtől úgy értesült, néhány hónapon belül már a parlament elé is kerül a bevezetését lehetővé tevő törvényjavaslat annak ellenére, hogy Tarlósék mindeddig nem foglalkoztak a témával, mert tisztában vannak azzal, hogy a nem jól időzített és rosszul kommunikált dugódíjjal megbukhatnak, bár egy új bevételi lehetőség nagyon is kapóra jön nekik is.

MTI / Máthé Zoltán

A Figyelő úgy értesült, a dugódíj 2016-os startja olyannyira biztos, hogy az idén nyáron tesztelt és beüzemelt közterületi parkolás egységes mobilfizetési rendszerét eleve úgy fejlesztették ki, hogy a dugódíjfizetésre is alkalmas legyen.

A fugódíj bevezetéséhez egyébként jelentős beruházásokra lenne szükség: új járművek kellenének a közösségi közlekedésben, P+R parkolókat kellene létesíteni, sűríteni a járatokat. 2010 óta viszont mindösszesen 4 P+R parkoló épült, és 5 további engedélyeztetése zajlik. A szakértők szerint a fejlesztések azért is lennének fontosak, mert könnyebb lenne elfogadtatni a budapestiekkel a dugódíjat, ha látnák, hogy tényleg emelkedik a szolgáltatás színvonala, de 2016-ig ez nem fog sikerülni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?