A Magyar Nemzeti Bank a pénz biztonságosabbá tétele érdekében lecseréli a bankjegyeket, ezt pedig a Jobbik nem tartja indokoltnak és arra következtet, hogy nincs realitása az euró bevezetésének a következő legalább 10 évben.
A Jobbik a bankjegycserékből arra következtet, hogy 10 évig biztosan nem vezetik be az eurót Magyarországon.
Volner János, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese hétfői sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a Magyar Nemzeti Bank a pénz biztonságosabbá tétele érdekében lecseréli a bankjegyeket. A 3-4 milliárd forintba kerülő intézkedést – amilyen legutóbb az 1990-es években volt – a Jobbik nem tartja indokoltnak, s a lépésből arra is következtet, hogy nincs realitása az euró bevezetésének a következő legalább 10 évben.
A politikus leszögezte: a Jobbik nem szeretné az euró bevezetését, azt ugyanakkor kifogásolják, hogy a "megszorító gazdaságpolitika" megemelte az államadósságot és jelentősen visszafogta a gazdaság működését.
Volner János példaként hozta, hogy 2010 első negyedévének végén 82,2 százalékon állt a magyar GDP-arányos államadósság, négy évvel később pedig 84,6 százalékra emelkedett, holott a Széll Kálmán-tervben megfogalmazott célkitűzés szerint már 65-70 százalékon kellene állnia. Az elmúlt egy évben Magyarország az Európai Unió második legnagyobb adósságnövekedését produkálta, a magánnyugdíj-pénztári vagyon 3000 milliárd forintját eredménytelenül fordították az államadósság csökkentésére, az ország továbbra is bóvli kategóriában van a három nagy hitelminősítő intézet kimutatásai szerint – sorolta a jobbikos politikus.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.