A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet a napokban hozta nyilvánosságra a világ országaira vonatkozó új munkaügyi jelentését, melyben a fiatalok munkanélküliségével is foglalkoznak. A jelentésben egy térképre pakolták a szakértők azt, hogy hol a legnagyobb a fiatalok munkanélküliségi rátája. Döbbenetes különbségek vannak.
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) a napokban publikálta a világ országaira vonatkozó új munkaügyi jelentését. A jelentésben, mely idén a feltörekvő országokra fókuszál, szó esik arról például, mennyire is tudtak felzárkózni a feltörekvő államok a fejlettekhez jövedelmek tekintetében, mennyire tudtak minőségi munkákat létrehozni, és a milyen különbségek is vannak az egyes országok között.
Az ILO jelentéséhez kapcsolódóan van ugyanakkor egy érdekes térkép is, melyen azt mutatták be, hogy a 15-24 év közötti fiatal munkaerő hány százaléka van állás nélkül.
A térképről az látszik, hogy különösen Afrika és a Közel-Kelet egyes területein igen riasztó a helyzet, néhol a 60 százalékot is eléri a fiatalok körében a munkanélküliség. Ugyanakkor Európa egyes déli országaiban sem jó a helyzet, Spanyolország és Görögország kiemelkedik az EU tagállamai közül, de a volt jugoszláv tagköztársaságok jelentős részében sem bonthatnak pezsgőt a 24 év alattiak.
A jelentés megjegyzi, hogy a fiatalok munkanélküliségi mutatói a feltörekvő államokban 12 százalékkal haladják meg a felnőttek mutatóit. A megfelelő minőségi munkák hiánya a leginkább emigrációra ösztönző ok a feltörekvő államok képzett fiataljai körében, hiszen az elérhető jövedelem tízszer is nagyobb lehet egy fejlett államban, mint otthon.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.