2014. május. 22. 16:28 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. május. 22. 17:29 Gazdaság

Munkát szeretne? Így jobban menni fog

A munkaadók 80 százaléka beüti a Google-ba az emberek nevét, még mielőtt behívnák őket állásinterjúra. Ezt nem azért teszik, hogy negatív információkat túrjanak fel rólunk, hanem, hogy felmérjék a jelentkezőket, kiket érdemes behívni interjúra. Tippek arra, hogyan lehet javítani online jelenlétünkön, és mire is kell figyelni.

Majdnem minden munkaadó beüti a Google-ban az munkahelyekre jelentkező emberek nevét, még mielőtt behívnák őket állásinterjúra. Ezt nem azért teszik, hogy negatív információkat túrjanak fel rólunk, hanem, hogy felmérjék a jelentkezőket, kiket érdemes behívni interjúra.

A Business Insider most összeszedte azt a négy dolgot, amire mindenképp figyelni kell, és hogy hogyan is kell javítani online jelenlétünkön. Először is a munkaadók szeretnék tudni, hogyan is nézünk ki. Érdemes egy professzionális fényképet is felrakni magunkról a közösségi médiafelületeinkre. Nem feltétlenül profi fotósnak kell a képet elkészíteni, elég ha professzionálisan nézünk ki a fotón (például öltönyben).

A következő dolog, ami után a munkaadók kutatnak utánunk a neten az az, hogy mennyi minden munkát is végeztünk korábban. Ennek megmutatására a legjobb egy online portfólió összeállítása, így könnyedén kereshetővé válik, hogy eddig milyen munkákat, projekteket is végeztünk.

A munkaadók arra is kíváncsiak, hogy pontosan mennyire kapcsolódunk online közösségi oldalakhoz, így mennyire kommunikálunk ezeken a felületeken. Egy amerikai kutatás szerint a HR-esek 96 százaléka a LinkedInen is szétnéz potenciális alkalmazottak után, így ha itt nem vagyunk jelen, akkor egy komoly lehetőséget szalaszthatunk el.

A HR-esek nem csak a végzettségünkre és korábbi munkahelyeinkre kíváncsiak, hanem arra is, hogy milyen személyiségek vagyunk. Esetleg korábban sokat panaszkodtunk kollégáinkra a közösségi oldalakon, vagy a közösségi oldalakon egy egyáltalán nem professzionális ember benyomását keltjük. Ezzel pedig saját hitelességünket is alááshatjuk, aminek elkerülése pedig igen fontos lenne, mivel a két képnek – a benyújtott önéletrajzunknak és a közösségi médiajelenlétünknek – klappolnia kellene.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.