2014. április. 16. 17:03 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. április. 16. 17:54 Gazdaság

Nehogy többet dolgozzon napi 8 óránál!

A túlzott munka, a folyamatos túlórázás, a végeláthatatlan projektek mindenképp épp aznapi határidőre történő befejezése rendkívül nagy hatással van az emberekre fizikálisan és mentálisan egyaránt.

Míg korábban a kétkezi munkát végzők körében volt leginkább megszokott a túlóra, addig mostanában az IT-szektorban és más területeken is igyekeznek megtalálni a cégek a módját annak, hogy jelentősen tovább dolgoztassák a munkaerőt – írja a Business Insider. A túlzott munka, a folyamatos túlórázás, a végeláthatatlan projektek mindenképp épp aznapi határidőre történő befejezése rendkívül nagy hatással van az emberekre fizikálisan és mentálisan egyaránt.

A lap szerzője szerint a folyamatos túlmunkával a cég is, és a munkvállaló is veszít. A munkaerő fáradt lesz, túlhajszolt, a dolgozó nem találkozik gyerekeivel, rosszabb esetben ki is ég. A vállalatnak pedig egy szétszórt, kevésbé hatékony, kedvetlen munkaerővel kell együtt dolgoznia.

A megoldás minderre az lehet, hogy rugalmas munkaidőt szabnak meg, így van idő elvinni a gyereket iskolába például, és a munkavállalók saját magukra is több időt tudnak szánni. Így kipihentek tudnak lenni, és olyan tevékenységeket tudnak végezni, ami örömmel tölti el őket, ez pedig a munkájukra is hatással van. A szigorúan 40 órás munkahét azt is jelenti, hogy az így rendelkezésre álló időt jobban be kell osztani a cégnél, világosabban kell kommunikálniuk, és csakis olyanra kell koncentrálniuk, ami tényleg előrébb viszi a vállalatot.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.