2014. március. 26. 17:13 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. március. 26. 17:11 Gazdaság

Benzinkutasból lett milliomos

A 21 éves Ben Cardwell egy éve még részmunkaidőben egy benzinkúton dolgozott, hogy finanszírozni tudja egyetemi tanulmányait, december óta ugyanakkor már 1 millió dollárt szedett össze azzal, hogy e-kereskedelembe kezdett a Facebookon.

A 21 éves Ben Cardwell egy éve még részmunkaidőben egy benzinkúton dolgozott, hogy finanszírozni tudja egyetemi tanulmányait, december óta ugyanakkor már 1 millió dollárt szedett össze azzal, hogy e-kereskedelembe kezdett a Facebookon – írja a Business Insider. Ruhákat ad el az oldal segítségével.

Az egész történet úgy indult, hogy Cardwell azon gondolkodott, hogyan is tudna jobban fizető állást találni. Az eBay új-zélandi megfelelőjén, a TradeMe-n keresztül igyekezett cuccokat eladni, ám az eladások nem alakultak valami fényesen, így a Facebookon is elkezdte promotálni üzletét. A business ezek után sem ívelt fel igazán, ám egy nap megkereste őt a Facebook egyik munkatársa, és adott neki egy 50 dolláros reklámvouchert. Aznap 800 dollár értékben adott el termékeket.

Ezek után napi hétszer kezdett el posztolni saját FB-oldalára, különböző termékeket promotálva. Bár ismerőseinek jelentős része nem bízott a sikerben, a Deal Man névre hallgató oldal havonta 100 ezer dolláros eladást hozott össze – mindehhez pedig nem is kellett reklám. Cardwell stratégiája az volt, hogy úgy igyekezett több lájkot szerezni, hogy először csak Indiába és Mexikóba posztolt, majd később kezdett a nyugati piacokra is fókuszálni, így a közösségi oldal algoritmusa a nagy rajongótábor miatt előrébb sorolta a kereséseknél. Az eladások felrobbantak.

Az algoritmus ugyanakkor egy idő után megváltozott, így az eladások csökkenni kezdtek. Ezen úgy tudott segíteni, hogy tavaly karácsonykor rádöbbent, reklámhelyeket kell vásárolnia. A lépés olyannyira bejött, hogy az azóta eltelt időben 1,1 millió dolláros bevételt hozott össze.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.