Gazdaság hvg.hu 2013. december. 04. 14:11

Széles Gábor az amerikai hadseregnek szánja csodafegyverét

Az energiacellán kívül készül egy másik találmány is, amely "alapvetően módosíthatja az autógyárak fejlesztési stratégiáját". Ám ez a találmány sajnos még "nem hozta az amerikai hadsereg által elvált eredményt".

Folytatódott Széles Gábor jobboldali médiacézár maratoni interjújra a Hír24-en.

Az Ekho TV tulajdonosát ebben arról is kérdezték, hol késik az a találmánya, amely másik csodafegyvere lehet az energiacella mellett. Erről a találmányról Széles korában csak annyit árult el, hogy "alapvetően módosíthatja az autógyárak fejlesztési stratégiáját", és őszre ígért további fejleményeket. Ám most azt mondta: "gőzerővel zajlik a szerkezet áttervezése", mert "a találmány egy eleme bizonyos körülmények között nem produkálta az amerikai hadsereg által elvárt eredményt". Az új találmányt ugyanis az amerikai hadseregnek szánja.

Széles Gábor
MTI / Kovács Tamás

Széles arról is beszélt, hogy Orbán Viktor hosszú kormányzására számít, mert a baloldal rémséges állapotban van, és az emberek az EU-ban is csalódtak. "Az EU-ba lépés nem teljesítette a várakozásokat, így Brüsszel ma sok ember fejében azonos értékű Trianonnal" - fogalmazott. 

Az interjúban az is elhangzott, hogy Széles korábban ostorozta a rezsicsökkentést, mert nem értette, de ma már helyesli. "Aztán rájöttem: Orbán Viktor előre látta a világ energetikai változását. Azzal, hogy az Egyesült Államok önfenntartóvá vált, kihúzta az energiaszőnyeget az arabok alól, zuhan az olaj- és a gázár. E prognózissal a fejében Orbán nyugodtan bevállalhatta a rezsicsökkentést, hiszen lépésével nem lehetetlenítette el a szolgáltatókat" - mondta.

Az interjú első részében Széles egyebek közt azt mondta: magánvéleménye szerint kikapcsolható a gravitáció. Összefoglalónkat itt olvashatja.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.