2013. november. 28. 05:14 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 28. 08:35 Gazdaság

Egymillió karton cigi és ötszáz lefoglalt autó vár a NAV-nál

Tavaly összesen 27 milliárd forint értékű ingatlant és ingóságot foglalt le a NAV gazdasági bűncselekmények miatt, és 8,5 milliárd értékben különféle termékeket. 200 ezer liter szeszes ital, 1,2 millió karton dohányáru és ötszáz autó várja a sorát.

A tavaly felderített majdnem 14 és fél ezer gazdasági bűnügy összesen 121 milliárd forint kárt okozott a magyar államnak, ebből az adócsalás 94,86 milliárd forintot képviselt. A kárból 28 milliárd forint térült meg, a pénzügyi nyomozók működésére az állam 7,7 milliárd forintot költött – tudta meg a Világgazdaság Sárközi Alexandrától, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bűnügyi szóvivőjétől.

A büntetőeljárások során tavaly 8,5 milliárd, idén szeptember 30-ig 5,7 milliárd forint értékben foglalt le különböző termékeket a NAV Bűnügyi Főigazgatósága – ismerteti csütörtöki cikkében az újság. A szabálysértési eljárásokban lefoglalt áruk értéke tavaly 62,3 millió, idén szeptember 30-ig 43,6 millió forint volt.

A jövedéki eljárásokban lefoglalt sör, bor, alkoholtermék, dohányáru és pálinkafőző berendezés értéke 2012-ben egymilliárd, idén szeptember 30-ig 408 millió forintot tett ki.

Végrehajtási eljárás keretén belül idén megközelítőleg 6,7 milliárd forint becsértékű ingóságot foglaltak le. Mindemellett több mint 27,8 milliárd forintot tett ki azoknak az ingatlanoknak és ingóságoknak az értéke, amelyeket a NAV az úgynevezett vagyoni kényszerintézkedések során zárolt.

Nem csak a gazdasági bűncselekmények felderítése kerül sokba, a lefoglalt hamis termékek, ingóságok tárolása, szállítása, kezelése is évi több száz milliót emészt fel. Például ásványolajtermékből, illetve szeszből több mint 200 ezer liter, dohánytermékből 1,2 millió karton, gépkocsiból pedig több mint 500 vár sorsára jelenleg is a hivatalnál.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.