Bevezethetik a magáncsődöt, de nem lesz benne köszönet
Egyéni képviselői indítványként kerülhet a parlament elé a magáncsőd részletes javaslata, pedig az valószínűleg drágább, munkaigényesebb és kevéssé hatékony megoldás, mint lehetne – írja az azenpenzem.hu.
Az elképzelés szerint, aki élni szeretne a magáncsőd intézményével, nagyon bonyolult feltételeknek kell megfelelnie, és az egész folyamatba akár több tízezer forintnyi illeték és adatszolgáltatási díj megfizetése után kezdhetne csak neki. Azok kérhetik a magáncsődöt, akiknek legalább ötmillió, de maximum 30-40 millió forintnyi vagyona és 2-50 millió forintos tartozása van. Feltétel még, hogy az adós legfeljebb tíz hitelezőnek tartozzék, darabonként legalább 200 ezer forinttal, amiből van legalább egy 400 ezer forint feletti 90 napon túli hátralék.
"A bajba került magánszemélyeknél a „felszámoló” szerepét a magáncsőd legutolsó tervezete szerint a közjegyzők látnák el, de jelentős feladatokat kapnának a szociális hatóságok is" – mondta el a portál beszámolója szerint Auer Katalin, a Magyar Bankszövetség vezető jogtanácsosa. A Menedzsment Fórum (Mfor) második fogyasztóvédelmi konferenciáján a szakember azt is elmondta, hogy a nemzetközi tapasztalatok azt mutatják: a magáncsőd nem alkalmas túladósodott tömegek problémájának megoldására. Márpedig hazánkban a jegybanki adatok szerint ez a helyzet; 627 ezer nem teljesítő kölcsön van a rendszerben.
A kiszivárgott részletekről további részletek az azenpenzem.hu-n olvashatók.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.