2013. szeptember. 19. 19:12 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 19. 19:34 Gazdaság

Sokkoló levelet címeztek Orbánnak

Léhmann György siófoki ügyvéd maga látott hozzá a devizahitel-probléma rendezésére alkalmas okirat elkészítéséhez. Az Orbán Viktornak szóló online körlevélben egy történetet is közölt, amely azt részletezi: hogyan kellett végignéznie egy munkáltatónak beosztottja öngyilkosságát.

Szerződésmintát tett közzé elektronikus körlevelében Léhmann György siófoki ügyvéd arra kérve Orbán Viktor miniszterelnököt: támogassa az adósok és a bankok között kötendő egyezségi ajánlatát a devizahitel-szerződések "kijavítása" érdekében – számolt be a sonline.hu.

Léhmann azt mondja, nem vár tovább, ezért maga fogott hozzá a hitelprobléma rendezésére alkalmas okirat elkészítéséhez. A hétszáz devizahiteles ügyféllel bíró jogász ugyanis változatlanul azt mondja: a szerződés a hibás, nem a devizahitel, "az önmagában egy tökéletes konstrukció, csak törvényesen kell megcsinálni".

A siófoki ügyvéd interneten köröztetett iratában egy neki címzett levelet is közzétesz, amiben egy főnök meséli el: végig kellett néznie, ahogyan a beosztottja véget vetett az életének, saját kezével. "A biztonsági kamerákon utólag megnéztük, végig kellett néznem, ahogyan megírta a búcsúlevelét, miközben többször is elsírta magát, és ahogyan kereste a legmegfelelőbb helyet és alkalmat arra, hogy fölkösse magát az alagsori fűtéscsövekre. A búcsúlevelében a megoldhatatlannak vélt hiteleit írta indoknak...”

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.