A Mol húzta le a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 97,42 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel, 18 290,57 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 7,5 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen mozogtak az előző napi záráshoz képest.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház kereskedelmi igazgató-helyettese azt mondta: a piacok iránymutatásra várnak. Elsősorban az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed van a figyelem középpontjában, amely a hírek szerint jövő heti kamatdöntő ülésén nyújt pontosabb tájékoztatást a gazdaságösztönző célú monetáris lazító program további sorsáról. Emellett a befektetők továbbra is figyelnek a szíriai helyzetre.
A szakember szerint a magyar tőzsdén iránytalan volt a kereskedés. A BUX-ot főként a Mol húzta le. Szerdán emelkedett az olajcég papírjainak árfolyama, miután megjelent a tájékoztatás, hogy a Mol érdekeltségébe tartozó Emona Investment Kft. ajánlatot tett a Magnolia Finance Ltd. által kibocsátott, Mol-részvényekre váltható kötvények megvásárlására. A kötvény árfolyama felment, valószínűleg ez hajthatta fel a részvények árát is. Csütörtökön kiderült, hogy a tranzakció nem jön létre, így ezt "kiárazták" a befektetők - fogalmazott a szakértő.
A Mol 405 forinttal, 2,43 százalékkal 16 265 forintra csökkent, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,46 százalékkal 4305 forintra esett, forgalmuk 3,0 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 1,25 százalékkal 315 forintra gyengült, forgalma 360,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 69 forinttal, 1,91 százalékkal 3689 forintra erősödött, a részvények forgalma 2,6 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis ára 108,2 millió forintos forgalom mellett 400 forinttal, 2,01 százalékkal 20 300 forintra nőtt.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 989,74 ponton zárt csütörtökön, ez 8,74 pontos, 0,89 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.