OTP-pánik a hőségben: zuhant ma a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 304,79 pontos, 1,65 százalékos csökkenéssel, 18 162,97 ponton zárt hétfőn.
A részvénypiac forgalma 7,7 milliárd forint volt, a vezető részvények közül egy papír árfolyama nem változott, a többié esett az előző napi záráshoz képest.
Alacsony forgalomban alapvetően az OTP-vel kapcsolatos újabb hírek - miszerint Braun Péter, az OTP Bank Nyrt. igazgatósági tagja 200 ezer darab OTP-részvényt értékesített - mozgatták a kereskedést hétfőn - magyarázták a BÉT hétfői történéseit az MTI által megkérdezett elemzők.
A Magyar Telekom is elhasalt
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője elmondta: a befektetőket megrázta az újabb OTP-részvényeladásról szóló hír, amelynek az üzenete nem túl bizalomgerjesztő. Hozzátette: nem a részvényeladás mértéke keltette a hatást, de a papír árfolyamában jól tükröződött, hiszen több mint 4 százalékos esést könyvelhettek el. Az elemző szerint a Magyar Telekom árfolyama valaha volt legalacsonyabb szintre esett, és ott is zárta a napot. A gyógyszeripari papírok esése a múlt hetinél szerényebb mértékben, de folytatódott. A nyugat-európai piacokon napok óta érik egy korrekció - tette hozzá.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint lecsorgás jellemezte a kereskedést, hétfőn a befektetők elsősorban az OTP részvényeit adták, a papír forgalma több mint a kétharmadát, 77 százalékát adta a részvénypiac forgalmának. A nap információja szerint a Csányi Sándorral folytatott háttérbeszélgetés újrahallgatását követően a befektetők arra a következtetésre jutottak, hogy az elnök-vezérigazgató megválna a maradék félmillió részvényétől - mondta. Hozzátette: emiatt erős eladási nyomás alakult ki, mivel a hétvégi korrekciót követően az OTP árfolyama abba a tartományba ért, ahol a következtetés szerint Csányi Sándor újra értékesítésbe kezdene. A Magyar Telekom 1,9 százalékos árfolyamesését meglepőnek nevezte, mert a cég a második negyedéves jelentése a várakozások szerint javulást fog mutatni a tavalyi évhez képest.
A Mol 20 forinttal, 0,12 százalékkal 16 395 forintra erősödött, 166,7 millió forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 188 forinttal, 4,14 százalékkal 4350 forintra csökkent, forgalmuk 5,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,90 százalékkal 309 forintra esett, forgalma 230,9 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 25 forinttal, 0,71 százalékkal 3495 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis papírjai 235,3 millió forintos forgalomban 205 forinttal, 0,99 százalékkal 20 500 forintra gyengültek.
OTP-pánik a hőségben
Az OTP a forint árfolyamát is magával rántotta hétfőn. Az eurót 298,7 forinton jegyzeték kevéssel 16 óra után, míg délelőtt 10 órakor 297,69 forinton, kora reggel pedig 297,13 forinton. Devizapiaci kereskedők szerint a hétfői gyenge forgalom mellett elsősorban az OTP árfolyamának zuhanása "rántotta" magával a forintot.
Az OTP Bank újabb vezető tisztségviselője adott el saját bankpapírjaiból – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn. A hírre esett az OTP árfolyama és a BUX is. Braun Péter, a cég külső igazgatósági tagja, illetve volt vezérigazgató-helyettese múlt pénteken 200 ezer darab OTP-részvényt adott el 4555 forintos átlagáron.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.