Az eco.hu kormányközel forrásokra hivatkozva azt írja, hogy várhatóan elnapolja a döntést az esetleges újabb devizahiteles-mentőcsomagról mai ülésén a kormány. Ennek oka pedig az, hogy továbbra is komoly eltérés mutatkozik a megoldás kidolgozásával megbízott két tárca között, Orbán Viktor kormányfő pedig konszenzusre törekszik.
Várhatóan elnapolja a döntést az esetleges újabb devizahiteles-mentőcsomagról mai ülésén a kormány – írja az eco.hu. Kormányközeli forrásokra hivatkozva a lap azt írja, hogy a mentőcsomag kidolgozására külön-külön mandátumot kapott két tárca (Nemzetgazdasági Minisztérium, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium) között igen markáns a szembenállás, emiatt az Orbán Viktor kormányfő által preferált "konszenzusos" megoldás kialakításához több időre van szükség. Nem sietteti a döntéshozatalt az sem, hogy az esetleges mentőcsomag életbe léptetéséhez parlamenti döntés szükséges, az Országgyűlés őszi ülésszakának első ülésére ugyanakkor várhatóan csak szeptember elején kerül sor.
A portál kormányközeli forrásból úgy értesült, hogy a kormányfő már a jövő évi választásokra figyelve igyekszik a mentőcsomaggal, sőt az egész devizahiteles-problematikával kapcsolatos társadalmi hangulatot "bemérni", és végül a döntés is alapvetően e dimenzió mentén születhet meg. Több kutatás szerint is komolyan megosztja a társadalmat a devizahiteles-kérdéskör, ez is szerepet játszhat az ügy esetleges halasztásában.
Eközben Doubravszky György pénzügyi ombudsman a köztévé Ma Reggel című műsorában azt mondta, két változat kerülhet ma a kormány elé, így nem tartja valószínűnek, hogy ma döntés születik. Másrészt azért sem vár ma konkrét döntést, mert a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány levélben kérte Navracsics Tibort, hogy háromoldalú szakmai tárgyalás – adósok, kormány, bankszövetség – nélkül ne szülessen semmilyen megoldási javaslat.
Doubravszky György szerint az alapvető probléma az, hogy a hitelek kifizethetetlenek, így ezzel valamit kezdeni kell. A pénzügyi ombudsmant arról is beszélt, hogy míg Ausztriában a hitel három részből áll: folyósítási jutalék, tőketörlesztés és kamat, addig a leánybankoknál mindenféle "zavaros adalékot" tettek ehhez, mely kezd európai problémává válni.
A Népszabadság ma kormányzati forrásokra hivatkozva azt írta, hogy nem is kétverziós megoldásról tárgyal ma a kormány a devizahitel-szerződések felülvizsgálatával kapcsolatban, hanem legalább fél tucat javaslat kerül az asztalra. A lap szerint is elképzelhető, hogy ma nem születik döntés.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.