Gazdaság hvg.hu 2013. június. 03. 11:04

Budapest lecsúszott, Prága vette át a helyét

Nagyot esett a magyar főváros azon az éves toplistán, amelyet az International Congress and Convention Association (ICCA) állít össze a világ legkedveltebb rendezvényhelyszíneiről – közölte a Turizmus Panoráma Bulletin.

Budapest két éve még a 11. legnépszerűbb rendezvényhelyszín volt a városok között, az ICCA tavalyi évről készül toplistáján viszont már csak a 20. helyet foglalja el – írta a Turizmus Panoráma Bulletin. A szervezet tavaly összesen 11 500 eseményt regisztrált, ezerrel többet, mint 2011-ben.

Az ICCA statisztikái a tagjai által regisztrált legalább 50 fős, rendszeresen megrendezett konferenciák száma alapján alakulnak ki, amelyeket legalább három országban felváltva rendeznek meg. Ezeknek a kritériumoknak egyszerre kell teljesülniük, és csak az ezeknek megfelelő konferenciák szerepelnek a rangsorban. Az adatokban nem szerepelnek a céges találkozók sem.

Az országok top 10-es ICCA-listájában jelentős változás nem történt, toronymagasan vezet az USA, amelyet Németország és Spanyolország követ. A Japánban történt katasztrófák után az országnak sikerült visszakerülnie a tízes listába.

Annak ellenére, hogy Ausztria visszaszorult a 11. helyre, Bécs vezet a városok versenyében, illetve Párizs is megőrizte második helyét. Berlin a negyedik helyről a harmadikra lépett előre 2012-ben. A listában Koppenhága javított a legtöbbet, a nyolcadik helyre lépve annak köszönhetően, hogy 2012-ben harminckilenccel több eseményt bonyolítottak le, mint 2011-ben.

Budapest pozíciója azonban kedvezőtlenül alakult. Míg 2011-ben a 11. helyen állt, tavaly már Rómával osztozott a 20. helyen. A lista 11. helyére pedig Prága lépett fel. A magyar fővárosban tavaly 98 találkozót tartottak.

iccaworld.com
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.