2013. március. 19. 08:02 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 19. 10:26 Gazdaság

Erzsébet-utalvánnyal döntött rekordot a Nemzeti Üdülési Szolgálat

2012-ben közel 90 milliárd forint értékben került forgalomba Erzsébet-utalvány. A cégeknek áfával együtt 2,5 százalékos kezelési költséget kellett kifizetniük. Csak ebből 2,4 milliárd forint bevétele volt a NÜSZ-nek.

Rekordbevétele lehet az idén az Erzsébet-utalványt kibocsátó Nemzeti Üdülési Szolgálatnak – írja a Világgazdaság.

A lap keddi számában megjegyzi, hogy február végén az Erzsébet-utalványcsalád elfogadóhelyi hálózata több mint 40 ezer pontra bővült. "Az Erzsébet-utalványok értékesítésének és beváltásának aránya jelenleg közel 80 százalék. Az Erzsébet-utalványcsalád új tagjainak fogadtatása is pozitív a piacon. Közel 3000 új megrendelőt köszönthettünk az első két hónapban, eddigi tapasztalataink szerint új utalványaink kedveltek a munkavállalók és a munkaadók körében" – közölte a lappal a Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) Kft.

A forgalmazásból származó eredmény kizárólag szociális üdültetési célokra, ezzel összefüggő szolgáltatásokra, és egyéb szociális programokra, azaz az Erzsébet-programra használható fel. "2012-ben közel 90 milliárd forint értékben került forgalomba Erzsébet-utalvány" – tudatta a lappal a NÜSZ. A cégeknek áfával együtt 2,5 százalékos kezelési költséget kellett kifizetniük. Csak ebből 2,4 milliárd forint bevétele volt a NÜSZ-nek, nem számolva a beváltáskor levont hatszázalékos jutalékot.

Emlékeztetnek rá, hogy az Erzsébet-utalvány lassan konkurens nélkül marad, hiszen a Le Chéque Déjeuner Kft. 15 év után nemrég függesztette fel magyarországi értékesítési tevékenységét. A francia cég étkezési utalványait május 31-éig lehet felhasználni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.