A korábban tervezettnél bő 2 évvel később, az utóbbi időben vártnál bő egy évvel korábban kerül rá sor, mi az? A kérdés akár kvízjátékban is feltehető, annyira jellemző a hazai műsorszolgáltatás digitális átállására, illetve az analóg szolgáltatás lekapcsolására.
A telefonközpont blog friss posztja a médiahatóság (NMHH) mai bejelentésével foglalkozik. E szerint a "hagyományos", vagyis analóg földfelszíni televíziózástól az idén tényleg búcsút veszünk. A korszakátlépés valójában két lépést jelent, egyet júliusban, egyet október végén.
A digitális átállás, vagy analóg lekapcsolás közvetlenül azokat a háztartásokat érinti, ahol (még) ma is a szobai, vagy tetőantennával elérhető földfelszíni adásokat – M1, Tv2, RTL Klub nézik. Azokat a háztartásokat, ahol kábel tv (analóg vagy digitális), műholdas-, vagy IPTV műkődik, az átállás csak közvetett módon érinti – írja a telefonkozpont.blog.hu
Az analóg televíziós adások leállítása többcélú, egész Európában:
- jobb kép- és hangminőség
- hatékonyabb műsorszórás
- a jelenleg az analóg televíziózásra használt frekvenciák felszabadítása (majd hasznosítása vezeték nélkül szélessávú internetszolgáltatásra)
- új innovatív mobilszolgáltatások beindítása
- a frekvenciák használatba adásakor (árveréssel, aukcióval) jelentős állami bevétel elérése.
A hazai lekapcsolás két ütemben zajlik majd; az első ütemben július 31-én a Budapest Kab-hegy, Szentes, Győr, Szeged vonalon elhelyezkedő adótornyokat hangolják át (ez az ország középső és nyugati területeit érinti), a másodikban október 31-én lekapcsolják a többi analóg adót (ami az északkeleti országrészt és a Dunántúl déli részét érinti).
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.