Gazdaság hvg.hu 2013. február. 07. 04:16

Már békülne a kormány az e-útdíj tender ügyében

A januárban megbukott útdíjtender több résztvevőjével tárgyalásba kezdett a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), hogy július elejére legalább részben kiépülhessen a 3,5 tonna feletti súlyú teherautósokat érintő, megtett kilométerekkel arányos útdíjat beszedő rendszer - írta pontos forrás megnevezése nélkül a csütörtöki Népszava.

A napilap információi szerint a szaktárca azután, hogy január közepén megbukott a 40 milliárdosra tervezett állami beruházás, és a közbeszerzési eljárásban részt vevő cégek egy részét kizárta, majd a nyertes végül nem írta alá a felkínált szerződést, most részfeladatokat adna a tender korábbi részt vevő cégeinek, így a T-Systemnek és a Kapschnak is.

Mint azt korábban többször is megírtuk, a megtett út alapú elszámolásra képes rendszer kiépítésére hat év után végül tavaly májusban mozgásba hozott államigazgatási rendszer bár december 15-ére kiválasztotta az ajánlattevő cégek közül, hogy melyikkel építtetné meg a több mint 6100 km közúrot a 3,5 tonnánál nehezebb gépjárműveket "mérő" rendszert, de a Getronics Magyarország Kft. végül sem a törvényi határidőn belül, sem az NFM által ráadásként biztosított időben nem kötötte meg a szerződést.

Stiller Ákos

Azt is megírtuk, hogy a rendszert július 1-jével bekapcsolni akaró kormányzati kommunikáció továbbra is kitart a határidő tarthatósága mellett, és azt is, hogy a kormányfő a Vásárosnaményi kihelyezett kormányülést követően azt mondta, hogy az állam az ügyet saját hatáskörben oldja meg.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.