További csökkenés jöhet ma a BÉT-en
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 58,85 pontos emelkedéssel, 17 850,94 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 0,33 százalékkal erősödött.
Alacsony forgalomra és a tőzsdeindex kisebb csökkenésére számítanak a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken az MTI által megkérdezett elemzők. Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgató-helyettese elmondta: a BÉT az elmúlt napokban levált a nemzetközi piacokról. A szakember pénteken is csökkenésre számít, szerinte lassú, fél százalék körül gyengülés várható. Német Sándor úgy fogalmazott: a befektetők elkedvetlenedtek, érdektelenség jellemzi a piacot. Amíg nem átlátható a magyar makro- és mikropálya, addig távol maradnak a befektetők - mondta.
A világban ma is enyhén pozitív a hangulat, minimálisan emelkedő nyitással - közölte Balásy Zsolt, az MKB Bank részvénystratégája. Magyarországon azonban továbbra is vállalati hírek vezérelik a kereskedést. "A Mol-MTel párost a kormány legújabb tervei kergethetik tovább lefelé, a Richterbe pedig még nem érkeztek meg azok a vevők, akik emelhetnék az árfolyamot" - közölte.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 263,31 pontos, 1,46 százalékos csökkenéssel, 17.792,09 ponton fejezte be a kereskedést csütörtökön. A részvénypiac forgalma 8,6 milliárd forint volt. A Mol ára 655 forinttal, 3,61 százalékkal 17 485 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 1 forinttal, 0,02 százalékkal 4000 forintra esett, forgalmuk 2,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 2,09 százalékkal 374 forintra gyengült, forgalma 1,9 milliárd forint volt. A Richter árfolyama 50 forinttal, 0,14 százalékkal 35 650 forintra csökkent, forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 93,6 millió forintos forgalom mellett 205 forinttal, 1,21 százalékkal 17 125 forintra erősödött.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.