OECD: hónapokat kell még várni a globális gazdaság beindulására
A következő hónapokban tovább lassul a világ vezető gazdaságainak növekedési üteme, csak Brazíliában és Nagy-Britanniában várható kismértékű fellendülés - erre utalnak azok a konjunktúramutatók, amelyeket a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) hozott nyilvánosságra csütörtökön Párizsban.
A tapasztalatok szerint a mutatók eddig mindig megbízhatóan jelezték a várható tendenciákat. Most azt sugallják, hogy még jó néhány hónapnak el kell telnie, mielőtt beindul a globális gazdaság.
Az OECD-hez tartozó 34 fejlett országban az összetett konjunktúramutató 100,2 pontra csökkent a júniusi 100,3 pontról. A fejlett országok gyenge pontja továbbra is az euróövezet, ahol a második negyedévben bekövetkezett zsugorodás várhatóan folytatódik. Csökkent a konjunktúramutató az Egyesült Államokban és Japánban is.
Az OECD konjunktúramutatói arra valók, hogy időben jelezzék, ha fordulat következik be a gazdaságokban akár jó, akár rossz irányban.
A nemzetközi szervezet egy másik adatsort is közzétett csütörtökön: a 20 legfejlettebb ország (G20) átlagosan 0,6 százalékkal növelte GDP-jét a második negyedévben az első negyedév 0,7 százalékos bővülését követően. A legnagyobb csökkenést Olaszországban mérték (mínusz 0,8 százalék), a legnagyobb növekedést Kína és Törökország mutatta fel, 1,8 százalékot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.