Fél százalékos mínuszban nyitott a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 55,23 pontos csökkenéssel, 17 029,28 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 0,32 század százalékos gyengülés.
Tóth Gergely, a Buda-Cash elemzője a szerdai kereskedés nyitása előtt azt mondta: a magyar tőzsdét erőteljesen befolyásolhatják az IMF/EU-tárgyalásokkal kapcsolatos információk, de Nyugat-Európában kitarthat a rossz hangulat, mivel nemzetközi szinten élénkülnek az aggodalmak a spanyol és az olasz problémákkal kapcsolatban. Emlékeztetett, hogy kedden erős hozamemelkedés volt az olasz és a spanyol állampapírok piacán mind a rövid, mind a hosszú lejáratok esetében.
A spanyol piacon jóval meghaladják az államkötvényhozamok a kritikusnak vélt 7 százalékos szintet. Az olasz tízéves hozam is 6,6 százalék felett volt, és közelít a 7 százalékos kritikus szinthez, amellyel a hosszú finanszírozhatóság kérdőjeleződik meg. Emellett piacbefolyásoló hatással bírhat a németországi ifo gazdaságkutató intézet üzleti bizalmi indexének alakulása is - tette hozzá.
Nagy Bertalan, az Equilor vezető befektetési tanácsadója is azt emelte ki, hogy alapvetően lefelé mozdulhatnak a tőzsdei mutatók szerdán.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 128,44 pontos, 0,76 százalékos emelkedéssel, 17 084,51 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 4,1 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 210 forinttal, 1,28 százalékkal 16 650 forintra erősödött, 653,9 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 1 forinttal, 0,03 százalékkal 3331 forintra nőtt, forgalmuk 2,4 milliárd forintot tett ki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.