2012. június. 12. 21:10 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 13. 08:16 Gazdaság

Itt a rendelet: júliustól csak négy óra lesz a belföldi utalás ideje

Július 1-jétől egy munkanappal rövidebb lesz a belföldi forintátutalás teljesítési ideje, és már néhány órán belül megérkeznek a címzetthez az elektronikusan benyújtott banki átutalások.

A Magyar Közlönyben kedden jelent meg a Magyar Nemzeti Bank elnökének rendelete a pénzforgalom lebonyolításáról szóló MNB-rendelet módosításáról, amely a napközbeni átutalás szabályairól rendelkezik.

Most a két pénzforgalmi szolgáltató ügyfelei közötti átutalás csak a következő munkanapon érkezik meg a kedvezményezetthez, ha a banki benyújtási határidőn belül kezdeményezik az átutalást. Július 1-jét követően az elektronikus úton (interneten, elektronikus banki rendszeren vagy telefonon keresztül, de nem faxon) az aznapi teljesítésre meghirdetett végső benyújtási határidőn belül benyújtott belföldi forint-átutalási megbízás még aznap teljesül.

A hazai pénzforgalom elmúlt 15 évének legjelentősebb fejlesztése 2010 júliusában indult azzal a céllal, hogy a pénzforgalmi szolgáltatók 2012. július 1-től képesek legyenek az elektronikusan benyújtott átutalásokat a mostani egy munkanap helyett legfeljebb négy órán belül eljuttatni a címzettekhez.

A rendszer előnye, hogy elegendő az esedékesség napján utalni, és a napon belül megkapott pénzt ugyanazon a napon belül további fizetésekre is fel lehet majd használni.

Ezenkívül az ügyfelek egy átutaláshoz kapcsolódóan a mostaninál több adatot tudnak közölni és fogadni, ami főleg a vállalatoknak kedvező.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.