2012. május. 15. 17:16 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 15. 20:10 Gazdaság

Új lehetőség az E.ON-nál: itt a feltöltős árammérő

Mostantól térítés ellenében elérhető minden E.ON ügyfél számára az eddig csak a védendő fogyasztók számára biztosított előrefizetős árammérő - közölte a társaság kedden.

A szerkezet a közlemény szerint egy feltöltőkártyás mobiltelefonhoz hasonlóan működik: az ügyfél - megtervezve a fogyasztását - előre megvásárolja a felhasználni kívánt árammennyiséget, s így elkerülheti a tartozás kialakulását vagy felhalmozását.

Az előrefizetős árammérő különösen albérletek, önkormányzati bérlakások, illetve nyaralók esetében nyújt ideális megoldást a tulajdonosok számára. Így nincs többé számlatartozást felhalmozó bérlő, a szezonálisan vagy időszakosan használt ingatlanok esetében pedig nem okozhat gondot a változó energiafelhasználás az elszámoláskor, hiszen nincs utólag érkező számla.

A feltöltés úgy történik, hogy az ügyfél az új mérő mellé kapott kártyája segítségével megjeleníti mérőjének adatait, és megadja a feltölteni kívánt összeget. A befizetésről egy bizonylatot kap, majd az azon szereplő kódot a mérőbe billentyűzve a feltöltött összeg azonnal aktiválódik.

A fogyasztás alakulása egyszerűen követhető a mérőn. A kijelző kilowattórát mutat és visszafelé számol - tehát mindig a még felhasználható mennyiség látható rajta. Mivel országosan több mint 600 feltöltőpont áll rendelkezésre (ezek kiemelten élelmiszerüzletek és újságárusok), nincs szükség a postán vagy az ügyfélszolgálati irodában történő sorban állásra, a feltöltés a szokásos napi vagy heti bevásárlással együtt intézhető.

Az előrefizetős mérő felszerelését költségtérítés ellenében kérhetik az ügyfélszolgálati irodákban azon E.ON ügyfelek, akik nem tartoznak a szolgáltatónak. A védendő ügyfelek számára az előrefizetős mérő felszerelése továbbra is díjmentes.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.