Mínuszos zárás várható a New York-i tőzsdén
Gyengültek a vezető New York-i tőzsdemutatók pénteken a tőzsdezárás előtt körülbelül két órával a vártnál jóval rosszabb munkaerőpiaci adatok miatt.
Közép-európai idő szerint 20 óra körül a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,2 százalékkal 13 038,38 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 2,12 százalékkal 2964,80 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 1,44 százalékkal 1371,65 pontra süllyedt.
A piacokat megviselte, hogy áprilisban a vártnál jóval kevesebb új munkahely jött létre. Teljesen váratlanul érte a tőzsdéket, hogy az órabérek is stagnáltak, ami előrevetíti a vásárlóerő és így a személyi fogyasztás csökkenését.
Egyértelmű vesztese volt a kereskedés első óráinak az olajipar. Az S&P energiaindexe 2,2 százalékkal esett, mert a globális gazdaság helyzetének romlása miatt várhatóan csökken az olajkereslet. A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate amerikai könnyűolajfajta ára hordónként 4 dollárral, február óta először 100 dollár alá esett. A vezető olajipari vállalatok jegyzése 1,5-2 százalékkal gyengült.
Hasonlóan rosszul szerepeltek a bankpapírok, a Bank of America, a JPMorgan és a Citigroup 2 százalék fölötti árfolyam-veszteséget szenvedett el.
Ugyancsak 20 óra körül az euró 1,3083 dolláron állt, szemben a csütörtök esti 1,3140 dollárral.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.