Jövedelemtől függ a demokrácia?
Minél magasabb az egy főre jutó jövedelem, annál erősebb a demokratikus intézményrendszer egy adott országban - közölték szerdán közzétett kutatásukban a bayreuthi egyetem munkatársai.
A kutatók szerint a közelmúltig a jólét és a demokratizálódás közti összefüggésre történelmi véletlenként tekintettek, most közzétett eredményeik azonban cáfolják ezen nézetet.
"Erős pozitív összefüggést találtunk (a két tényező között)" - közölte Mario Lach, az empirikus közgazdasági kutatások professzora, aki munkatársaival a felmérés keretein belül 150 ország gazdasági és politikai fejlődését hasonlította össze.
A kutatás eredményei szerint Kínában az életszínvonal további emelkedésével demokratizálódásra lehet számítani. Az arab tavasszal kapcsolatban a kutatók csupán annyit közöltek: kívánatos lenne, ha a felkelés átfogó demokratizálódáshoz vezetne, a lakosság jövedelemszintje azonban kétkedésre ad okot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.