2012. április. 03. 19:59 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 03. 19:59 Gazdaság

Kamatcsökkentés csak IMF-megállapodás után jöhet

Az MNB monetáris tanácsának két külső tagja szerint nem lehet kamatcsökkentés az EU/IMF megállapodás előtt.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) nem csökkenthet kamatot az előtt, hogy pénzügyi megállapodás születne az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) - jelentette ki Gerhardt Ferenc és Kocziszky György, a Monetáris Tanács két külső tagja a Dow Jones hírügynökségnek nyilatkozva.

Gerhardt Ferencet és Kocziszky Györgyöt - két másik taggal - tavaly márciusába szavazta meg a parlament az MNB monetáris tanácsába külső tagként. Gerhardt Ferenc azt nyilatkozta a hírügynökségnek, hogy a monetáris politika enyhítésére csak a sikeres EU/IMF-megállapodás után kerülhet sor. Hozzátette: szükségünk van a megállapodásra, ami lélektani támogatást nyújt a globális piacokon. 

Gerhardt Ferenc szerint, amint a körülmények megteremtődnek, a kamatcsökkentés fokozatos lesz, és nem egyszeri nagy lépésben történik majd. Kocziszky György ehhez hozzátette: egyértelmű üzenetet kell küldenünk a piacoknak arról, hogy a kamatcsökkentés jogos. Gerhardt Ferenc és Kocziszky György egyaránt magasnak tartja a jelenlegi, 7 százalékos kamatszintet, ami kedvezőtlen a gazdaság szempontjából.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?