Sanghajban nyitotta meg kedden a Bank of China (BoC) jüannel kapcsolatos tranzakcióinak országos központját, példájukat több nagybank is követheti.
A Bank of China a központ felállításával nagymértékben hozzájárul a kelet-kínai metropolisz vezetésének törekvéséhez, amely Sanghajt 2015-re a jüan kereskedelme, árazása és a kínai valutában történő elszámolások világközpontjává fejlesztené. A lépést Han Cseng (Han Zheng), a város polgármestere a 2020-ra kitűzött cél, a világkereskedelmi központtá válás felé vezető úton is stratégiai fontosságúnak nevezte kedden.
A sanghaji központ megnyitása a bank szerkezetátalakítási terveinek és a határokon átívelő üzleteinek fejlődésében kap kiemelt szerepet - mondta kedden Hsziao Kang (Xiao Gang), a BoC elnöke. A Sanghaj nyugati részén, Pudong városrészben megnyitott központ ennek megfelelően a kínai valuta kereskedelme mellett jüanben bonyolított nemzetközi ügyleteket illető szolgáltatásokat is nyújt.
Kínai sajtóértesülések szerint a négy legnagyobb állami tulajdonban lévő pénzintézet mindegyike - így a Bank of China-n kívül a Kínai Építési Bank, a Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank, valamint a Kínai Mezőgazdasági Bank - Sanghajba tenné második országos központját, erre eddig csupán a BoC esetén került sor. Az óriásokon túl az 1996-ban az ország első, nem többségi állami tulajdonban lévő pénzintintézetként megnyílt Minsheng Bank, a Postai Megtakarítások Bankja és a Kínai Export-Import Bank is a kelet-kínai metropoliszban bővítene a jövőben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.