Tőzsdei reformokkal segítenék a befektetéseket Kínában
Kínában újabb tőzsdei reformokat dolgoznak ki a hosszú távú tőkepiaci befektetések ösztönzésére.
A tőzsdei befektetéseket egyebek mellett adókedvezményekkel, a nyugdíjalapok egy részének részvényekbe és kötvényekbe való terelésével, az értékpapírpiaci cégek működésének javításával és új pénzügyi termékek kialakításával ösztönöznék - közölte a Kínai Értékpapír-szabályzó Bizottság pénteken.
Kedvezmény elsősorban a tőzsdén jegyzett vállalatokba való befektetés értéke és az osztalékok után fizetendő adókból járna - mondta Kuo Su-csing, a bizottság elnöke.
Az értékpapírpiac szabályozó testülete csökkenteni kívánja az elsődleges nyilvános kibocsátások engedélyezésében játszott szerepét is. Most elsősorban a politika alakulásától függ ugyanis, melyik cég mikor mehet a tőzsdére, nem pedig attól, mikor van szüksége tőkére.
A bizottság korábban a befektetők érdekképviseletének javítására is ígérte, tavaly a befektetőknek a 90 százaléka veszített ugyanis a tőzsdén, átlagosan 42 ezer jüant (1,5 millió forint). Ennek és a rendszer kezdetlegességének is következménye, hogy a bizottság vezetői év elején azt mondták: 2012 a tőzsdei reformok éve lesz Kínában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.