A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 220,48 pontos csökkenéssel, 19 233,23 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 1,13 százalékkal gyengült.
Nyitásban gyengülést is vártak pénteken a Budapesti Értéktőzsdén a szakértők. Csáky Attila, az UniCredit Bank Hungary kereskedési igazgatója szerint bizonytalan a "kép", a csütörtöki kereskedést is a profit realizálás jellemezte és pénteken ez folytatódhat. Ennek irányába hat, hogy picit gyengült a forint és az euró a dollárral szemben.
A bizonytalanságot az okozza, hogy kézzel fogható eredmény nélkül zárult az euróövezeti gazdasági és pénzügyminiszterek csütörtök esti találkozója, ahol felszólították Görögországot, igazolja: valamennyi fontosabb politikai erő hajlandó alávetni magát a nemzetközi hitelezők reformelőírásainak. A miniszterek jövő hét szerdán tartanak újabb tanácskozást, hogy végre megállapodás születhessen a második, 130 milliárd eurós mentőcsomagról.
Miszkuj Tünde, a Raiffeisen Bank Zrt. részvénykereskedési vezetője mínuszos nyitást vár. A szakértő szerint a görögök "házi feladata" miatt Európa is gyengüléssel nyithat. A szakértő szerint elképzelhető, hogy az OTP "betekint" 4000 forint alá, de kisebb korrekció után a zárás már pluszos lehet.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 270,63 pontos, 1,37 százalékos csökkenéssel, 19 453,71 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 17,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 345 forinttal, 1,71 százalékkal 19 850 forintra csökkent, 2,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 75 forinttal, 1,81 százalékkal 4060 forintra esett, forgalmuk 12,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,12 százalékkal 528 forintra gyengült, forgalma 769,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 45 forinttal, 0,12 százalékkal 38 950 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.