Felgyorsulhat az Eger és az M3-as autópálya között közvetlen összeköttetést biztosító főút építése, kiírták ugyanis a Füzesabony és Maklár közötti első ütem kivitelezésére vonatkozó közbeszerzési eljárást. A 2,6 kilométeres út építését várhatóan 2012 első félévében elkezdik, és év végére be is fejezik – közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
A 251. számú út a terv szerint a 3-as főút és Maklár között a meglévő út nyomvonalán, kétszer egy sávos, óránként 90 kilométeres sebességre tervezett főútként épül ki. Az útszakaszon új csomópontot nem alakítanak ki, a 3-as főútnál meglévő körforgalmi csomópont változatlan marad.
Az érintett útszakaszon naponta most csaknem 4200 jármű közlekedik, a forgalom 2030-ra az előrejelzések szerint 50 százalékkal, 6600 jármű fölé emelkedik.
A NIF 2012. február 23-ig várja az ajánlatokat, az eredményhirdetés tervezett időpontja 2012. április 23., a szerződéskötés tervezett időpontja pedig 2012. május 14.
A beruházás az Új Széchenyi Terv részeként az Európai Unió támogatásával a Közlekedési Operatív Program (KÖZOP) keretén belül az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) társfinanszírozásával valósul meg.
A kormány tavaly májusban döntött arról, hogy elkezdődhet az Egert az M3-as autópályával összekötő út első szakaszának építése; Fellegi Tamás akkori nemzeti fejlesztési miniszter előterjesztése nyomán kiemelt projektté nyilvánították a majdnem 1 milliárd forint értékű beruházást.
Habis László, Eger polgármestere akkor azt mondta, hogy a tervek szerint két ütemben épül meg az út, amelynek révén a Hevesi megyeszékhely a bekapcsolódhat az európai autópálya-hálózatba.
Akkori közlése szerint a most kezdődő első ütemhez kapcsolódik majd a Maklár és Eger közötti, nagyjából 10 kilométernyi második ütem, amely kikerüli Andornaktálya, Maklár és Nagytálya községeket. Ez utóbbi költsége az előzetes számítások szerint körülbelül 9 milliárd forint.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.