Elcserélte leányát az FHB Bank
Az FHB Kereskedelmi Bank Zrt. 1,47 milliárd forintért értékesítette az FHB Szolgáltató Zrt.-t a Budapesti Ingatlan Holding Vagyonkezelő Zrt. részére BIF Nyrt. részvényekért cserébe, az ügylet által az FHB Bank 10 százalékos részesedést szerzett a tőzsde "B" kategóriájában forgó Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési (BIF) Nyrt.-ben.
A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett tájékoztatások szerint a vevő 2 583 480 darab BIF törzsrészvénnyel fizet. Mivel az FHB Szolgáltató Zrt. tulajdonában lévő immateriális javak kikerülnek az FHB bankcsoportból a csoport szavatoló tőkéje várhatóan több mint 9 milliárd forinttal nő.
Az FHB Szolgáltató Zrt. december 1-jével cégnevet is változtat, de a megkötött szerződések alapján továbbra is nyújt informatikai szolgáltatásokat az FHB bankcsoport részére.
A Spéder Zoltán, a BIF Nyrt. igazgatótanácsának elnöke tulajdonában lévő Budapesti Ingatlan Holding Vagyonkezelő Zrt. részvényenként 569 forintos árfolyamon adta el a BIF részvényeket az FHB Banknak, tőzsdén kívüli ügylet keretében. A zrt. tulajdona ezáltal 25 százalékról 15 százalékra csökkent a BIF Nyrt.-ben, Spéder Zoltán közvetett részesedése pedig 25-ről 16,6 százalékra csökkent.
Az FHB-hoz került 10 százaléknyi BIF-részvényre a 2011. december 1-jén kötött opciós megállapodás alapján vételi jogot szerzett a Budapesti Ingatlan Holding Vagyonkezelő Zrt. és az ugyancsak Spéder Zoltán irányítása alá tartozó A64 Vagyonkezelő Kft.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.