Az év végéig a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt.-t is a Budapesti Városüzemeltetési Központba (BVK) apportálhatják, az erre vonatkozó elvi döntést jövő szerdán hozza meg a Fővárosi Közgyűlés.
A testület idén júniusban döntött arról, hogy hat, 100 százalékos fővárosi tulajdonú céget (annak üzletrészeit, részvényeit) - a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-t, a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt.-t, a Főkert Nonprofit Zrt.-t, a Főkétüsz Fővárosi Kéményseprőipari Kft.-t, a Főtáv Budapesti Távhőszolgáltató Zrt.-t, a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft.-t - apportálnak a Budapesti Városüzemeltetési Központba.
György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes már akkor jelezte, hogy az FKF Zrt. is a BVK része lenne, a társaság szétválása után. A közterület-fenntartó ügyében október végén döntöttek a képviselők, így megkezdődött a közútfenntartási ágazat leválasztása.
A koncepció szerint a BVK által ellenőrzött társaságok közé tartozik a később létrehozandó Fővárosi Energiagazdálkodási Kft. is. Az FKF Zrt.-t részvényeinek értékelése és auditálása után apportálják a Budapesti Városüzemeltetési Központba, a könyvvizsgálói feladatokkal a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft.-t bízzák meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.