A német E.ON nagyjából 4 ezer németországi alkalmazottja tüntetett hétfőn Hannoverben, az energiaóriás tervezett létszámcsökkentése ellen tiltakoztak.
A megmozdulást támogatta a hannoveri főpolgármester és az alsó-szászországi gazdasági miniszter is. Utóbbi, Jörg Bode a tüntetéssel kapcsolatban azt hangsúlyozta, hogy hannoveri "jelzést" nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Október végi bejelentése szerint nagyarányú létszámcsökkentésbe kezd a legnagyobb német energiakonszern, a Magyarországon is érdekeltségekkel rendelkező E.ON, amely a düsseldorfi cégközpontnál kezdi a karcsúsítást. A központ mostani, körülbelül 850 dolgozójából 400 válik feleslegessé, 220 alkalmazottat más részlegeknél tovább foglalkoztatnak. A cégközpont személyi átalakításának terveit rövid távon hajtják végre, de határidőt erre nem jelöltek meg.
Hosszabb távon a cég világszerte 11 ezer álláshelyet készül megszüntetni az eddigi 79 ezerből, ebből nagyjából 6 ezret Németországban. Ugyanakkor továbbra sincsenek pontos számok a tervezett átfogó karcsúsításról.
Az E.ON-t október elején leminősítette a Moody's: a hitelminősítő A3-ra - az elsőrendű besorolás legalsó fokára - rontotta A2-ről a cég hosszú lejáratú tartozásainak minősítését, a rövid lejáratúakét pedig P-3-ra - még elfogadhatóra - P-2-ről. A besorolások kilátása stabil. A hitelminősítő döntését a cég erősen nyomás alá került nyereségkilátásaival indokolta; ezzel kapcsolatban elsősorban a német atomerőművek leállítására, a fűtőelemadó bevezetésére és az E.ON gyengélkedő gázüzletágára utalt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.