A jövő héten is elsősorban az euróövezeti adósságválsággal kapcsolatos fejlemények alakíthatják a trendet a New York-i értéktőzsdén.
A héten a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 2 százalékkal csökkent, az S&P 500-as mutató 2,5 százalékkal esett, a technológiai papírokat tömörítő Nasdaq pedig 1,9 százalékkal gyengült.
Az elemzők szerint némi derűlátásra ad okot, hogy szombaton hajnalban a görög kormány bizalmat kapott a parlamenttől. Ezzel elhárult a veszélye, hogy a pénzügyi lélegeztetőgépen lévő Görögországban előrehozott választásokat kelljen tartani. Ez ugyanis tovább növelte volna a bizonytalanságot, hogy Görögország menyire tudja teljesíteni a 110 milliárd eurós nemzetközi mentőcsomag folyósításának feltételéül szabott kötelezettségeket. A szakértők ugyanakkor rámutattak, hogy a szombat hajnali görög döntés szemernyit sem csökkentette a nemzetközi pénzügyi rendszerre leselkedő veszélyt.
Az Egyesült Államokban a jövő héten folytatódik a negyedéves vállalati gyorsjelentések sorozata. Az S&P 500-as indexben szereplő cégek közül eddig 433 hozta nyilvánosságra a harmadik negyedévre vonatkozó számait. Mintegy hetven százalékuk a vártnál kedvezőbb adatokat közölt, ami háttérbe szorította azokat a borúlátó véleményeket, hogy az amerikai vállalatok megsínylik az euróövezeti gondokat és a kínai gazdaságnövekedés lassulását. A jövő héten igen sok kiskereskedelmi cég ismerteti negyedéves eredményét.
Megfigyelők szerint ha Európából nem érkeznek újabb aggasztó hírek, akkor a vállalati eredményekre figyelnek majd a befektetők a jövő héten, amikor nem lesz túl sok amerikai makrogazdasági adat, közülük kiemelkedik az októberre vonatkozó fogyasztói és a termelői árindex.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.