A nemzetközi tendenciával összhangban kedden többnyire csökkentek a vezető ázsiai tőzsdemutatók is, elsősorban amiatt, hogy Kínában két év óta a legkisebb mértékben nőtt a GDP a harmadik negyedévben.
Aggasztják az ázsiai befektetőket azok a hírek is, amelyek szerint a hétvégi európai csúcstalálkozón aligha születik átfogó stratégia a görög adósságválság rendezésére.
Tokióban a Nikkei tőzsdemutató 1,6 százalékos gyengüléssel 8741,91 ponton zárt. Szöulban a vezető tőzsdemutató, a Kospi 1,41 százalékkal csökkent záráskor. A hongkongi Hang Seng index 3,3 százalékkal, a sanghaji összetett mutató 1,7 százalékkal esett. Gyengültek a vezető tőzsdemutatók Szingapúrban, Ausztráliában, Tajvanon, Indonéziában a Fülöp-szigeteken és Malajziában is.
Kedd reggelre az olaj ára nem sokat változott a hétfői emelkedés után: a nyugati féltekén irányadó WTI ára 86 dollár körül alakult hordónként, az északi-tengeri Brent 110 dollárba került. Kedd reggelre az euró erősödött a dollárhoz és a jenhez képest, a svájci frankhoz viszonyítva nem változott az árfolyama. Reggel nyolc óra körül egy euróért 1,3777 dollárt, 105,84 jent és 1,2350 svájci frankot adtak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.