Gazdaság hvg.hu 2011. október. 11. 09:57

Telekom-vezér: nehéz dolga lesz a negyedik hazai mobilcégnek

Egy negyedik mobilszolgáltatónak igen nehéz lenne érvényesülnie a hazai piacon abban az esetben, ha üzleti alapon működik és profitcélokat követ - mondta a Portfolio.hu interjújában Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója.

"Akár azt is mondhatjuk, hogy gyakorlatilag nincs helye a jelenlegi piacon egy negyedik mobilszolgáltatónak. Éppen ezért nem számítunk arra, hogy egy nagy nemzetközi mobilszolgáltató töltené be ezt a pozíciót. A három évvel ezelőtti frekvencia-aukcióra sem jelentkeztek a nagyobb szereplők és valószínűleg most sem fognak, hiszen tudják, üzleti alapon ez nem működőképes" - mondta a Magyar Telekom vezére a Portfolio.hu interjújában azzal kapcsolatban, hogyan változtathatja meg egy új szereplő belépése a hazai mobilpiacot.

A virtuális szolgáltatókról Mattheisen azt mondta, nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy kevés kivételtől eltekintve üzleti alapon nem túl sikeresek. "Talán a Virgin Mobile az, amelyik egy komolyabb piacon sikeres tudott lenni, de a virtuális mobilszolgáltatás, mint üzleti modell a világban nem életképes. A Virgin sikeréhez többek között az járult hozzá, hogy az ottani mobilhálózatban komoly fölös kapacitások jelentkeztek, amelyet úgymond 'meg kellett tölteni valamivel', a Virgin pedig jó időben jó helyen volt" - tette hozzá.

AP

"Manapság a fejlett piacokon nem jellemző, hogy túlságosan sok szabad kapacitás lenne a hálózatokban, ez pedig csökkenti annak a valószínűségét, hogy az új szolgáltatók sikeresen működjenek. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne vennénk komolyan például a Tesco Mobile-t" - mondta az elnök-vezérigazgató.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.