Tarolhatnak a kiemelt sportágak a társasági adókedvezménnyel
A miniszterelnök szóvivője szerint az átalakított társasági adókedvezmény hatására húzóágazat lehet az öt kiemelt látványsportág. Eközben azonban kétséges, hogy mekkora összeghez juthatnak pontosan a sportágak és az egyesületek.
Szijjártó Péter az MTV Ma reggel című műsorában megerősítette, hogy a társasági adókedvezmény szerepelni fog a költségvetésben. A miniszterelnök szóvivője hangsúlyozta, hogy az öt kiemelt sportág húzóágazat kell, hogy legyen.
A Népszabadság értesülése szerint a kormány alábecsülte a látványsportágakkal - futball, jégkorong, kézilabda, kosárlabda, vízilabda - kapcsolatos jogszabály költségvetési hatását. A sportszervezetek - több mint ezer pályázat keretében - akár 60 milliárd forintnyi társasági adókedvezményre jogosító igénylést is benyújthatnak, miközben korábban 20 milliárdos nagyságrendet becsült a kormány.
Czene Attila szerint azért csak öt csapatsportág számára biztosították ezt a lehetőséget, mert ezekben sportol a magyar igazolt versenyzők 75 százaléka, másfelől ezek a sportágak itthon hátrányos helyzetben vannak az Európai Unió más tagállamaihoz képest. Kiemelte, hogy a következő negyvenöt napban az öt látványsportág szövetségével áttekintik a társaságiadó-kedvezménnyel járó sporttámogatásokra beérkezett pályázatokat, hogy azok közül melyek illeszthetők be a nemzeti sportágfejlesztési koncepciókba, illetve összhangban vannak-e a kormányzati stratégiával.
Czene Attila úgy látja, hogy a beérkezett pályázatok körülbelül egyharmada szakmai vagy technikai okok miatt valószínűleg nem lesz támogatható, de hogy a kedvezményen keresztül összesen végül is mekkora összeg folyhat be az öt látványsportágban, arra vonatkozólag nem bocsátkozott jóslásokba.
Dénes Ferenc sportközgazdász szerint azért beszélhetnek különböző összegekről, mert pályázatonként is változó lehet, hogy melyik sportágnak vagy egyesületnek mennyi pénzt utalnak ki.
Eközben Bánki Erik, az Országgyűlés sport- és turizmusbizottságának elnöke reménykedik, hogy olyan megállapodás születik, amelynek köszönhetően nem kell hozzányúlni a törvényhez.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.